Ingyenes rehabilitációs mentor képzési lehetőség MMK személyek számára
Összefoglaló
A Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet által megvalósított EFOP-1.1.1-15 kiemelt projekt keretében 2023. év első negyedévében támogatott rehabilitációs mentor képzések kerülnek megvalósításra, amelyekre várják az érdeklődő MMK személyek jelentkezését.
2022. december 09.
#EFOP-1.1.1 projekt #szolgáltatás #képzés #támogatás #NSZI
Az Érték Vagy! Portál üzemeltetője, a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet által megvalósított, 2015. óta működő EFOP-1.1.1-15 "Megváltozott munkaképességű emberek támogatása" kiemelt projekt rehabilitációs mentor képzés fejlesztését valósítja meg jelenleg. Ezt követően, a 2023-as év elején rehabilitációs mentor képzések kerülnek elindításra 150 fő MMK személy támogatott részvételével, amelyre a projekt várja az alábbi feltételeknek megfelelő megváltozott munkaképességű személyek érdeklődését.
A résztvevők számára ingyenes – a projekt által támogatott – képzés keretében munkaerő-piaci segítők, úgynevezett rehabilitációs mentorok kerülnek majd képzésre. A rehabilitációs mentor röviden összefoglalva egy foglalkozási rehabilitációs segítő szakma. A mentorok munkájuk során más MMK személyek elhelyezését, vagy munkahelyen történő sikeres munkavállalását segítik elő, elsősorban személyesen nyújtott, támogató szolgáltatások biztosítása révén. A rehabilitációs mentorok elsősorban akkreditált munkaadóknál kerülhetnek alkalmazásra, de a nem akkreditált munkaadók számára is több szempontból előnyös a foglalkoztatásuk, ugyanis 2021-től a rehabilitációs hozzájárulás terhére elszámolható egy-egy mentor foglalkoztatása a nyílt munkaerő-piacon működő munkaadók számára is.
A rehabilitációs mentor képzésen történő részvétel feltétele, hogy a jelentkező
- igazoltan megváltozott munkaképességűnek minősüljön,
- legalább középfokú végzettséggel rendelkezzen,
- vállalja a rehabilitációs hatóságnál történő – szolgáltatást kérőként megvalósuló – nyilvántartásba vételt,
- állandó lakóhelye vagy tartózkodási helye a konvergencia régiókban legyen bejelentve illetve, hogy
- a képzési támogatás igénybevétele érdekében belépjen, majd együttműködjön az EFOP-1.1.1-15 projekttel.
A képzés elsősorban azon személyek számára ajánlott, akikben a sorstársi empátia mellett a segítőkészség is megvan, ugyanakkor a képzés résztvevőinek kiválasztásánál előnyt jelent a felsőfokú végzettség, illetve a szociális területen, vagy emberekkel történő foglalkozásban szerzett segítői tapasztalat.
A képzésre nem csak az állást kereső, hanem a munkaviszonyban álló megváltozott munkaképességű személyek is jelentkezhetnek. Emiatt olyan munkaadók számára is ajánlott a képzés lehetőségének megfontolása, amelyek MMK személyeket foglalkoztatnak és szándékukban áll olyan rehabilitációs mentorokat alkalmazni, akik nem csak új MMK munkavállalók felvételében és beilleszkedésében, de a jelenlegi munkavállalók sikeres foglalkoztatásában is nagy szerepet játszhatnak.
A rehabilitációs mentor képzések helyszínét a jelentkezők száma alapján választja majd ki a projekt, de várhatóan 10 megyeszékhelyen kerülnek megvalósításra a tervezett tanfolyamok. A képzések első körben 2023.01.30-ai kezdéssel indulnak, az alábbi helyszíneken:
• Debrecen,
• Kecskemét,
• Pécs,
• Szolnok,
• Veszprém.
A képzés időtartama 10 nap (összességében 80 óra), azaz rövid és intenzív a képzés, ez tehát napi 8 órás oktatást jelent a résztvevők számára. A 10 napra tervezett képzés összességében 3 hét alatt kerül megvalósításra, így az első képzési kör várhatóan 2023.02.17-én zárul majd le.
A képzések második köre jelenleg még tervezés alatt áll – a helyszínek az érdeklődők létszámának függvényében kerülnek kiválasztásra –, majd ezt követően 2023. március hónap első felében kerül elindításra várhatóan a következő 5 képzés.
További fontos információk:
- A képzésen történő részvétel, ezáltal a szakmai ismeret megszerzése a projekt ügyfelei számára teljes mértékben ingyenes!
- A programrésztvevők számára 100%-ban megtérítik a képzésre történő utazás költségeit.
- A képzésen résztvevők számára (amennyiben nem állnak munkaviszonyban) megélhetést biztosító támogatást biztosít a projekt a képzés teljes időtartama alatt.
A képzéssel, illetve a projektben való részvétellel kapcsolatban minden fontos tudnivalót megtalálhatnak az érdeklődők ezen a linken.
Amennyiben a rehabilitációs mentor képzésen történő részvétel felkeltette érdeklődését, úgy részvételi szándékát az efop111@nszi.hu e-mail címre küldött e-mailben (lakóhely vagy tartózkodási hely, illetve telefonszám megjelölésével) tudja jelezni a Projekt számára. Ezt követően a projekt munkatársai fogják majd keresni Önt a részletekkel.